Jak skutecznie przygotować się do matury z chemii

Majowe egzaminy maturalne zbliżają się wielkimi krokami. Teraz jest najlepszy czas na to, by przygotować się solidnie do matury i zdać ją bez większego problemu. Jednym z popularniejszych przedmiotów dodatkowych, które są wybierane na egzaminie jest z pewnością chemia. Wszystkim, którym marzy się praca w laboratoriach, przemyśle chemicznym, biotechnologicznym czy farmaceutycznym, nie trzeba przypominać o tym, jak matura z chemii jest istotna. Sięgając po materiały przygotowujące do egzaminu, warto zwrócić uwagę na te, które pozwalają na skuteczne utrwalenie wiedzy i wyrobienie sobie praktyki przy rozwiązywaniu zadań chemicznych.

Vademecum do matury z chemii

Matura z chemii wymaga przygotowania teoretycznego oraz praktycznego. Aby utrwalić sobie najważniejsze pojęcia, zrobić swoista powtórkę posiadanej wiedzy, warto jest sięgnąć po “Vademecum. Matura 2022. Chemia” autorstwa Iwony Król i Piotra Mazura. Jest to podręcznik, który idealnie sprawdzi się jako powtórka przed egzaminem z chemii, zgodnie z wytycznymi podstawy programowej. Vademecum zostało napisane bardzo przyjemnym językiem, dodatkowo tabele i diagramy pozwalają na szybsze przyswojenie podstaw wiedzy.

Zbiory zadań

Należy pamiętać o tym, że matura z chemii to nie tylko testy z wiedzy teoretycznej, ale również praktyka w zadaniach, której szczególnie obawiają się maturzyści. By zminimalizować stres przed zadaniami, dobrze jest wykorzystać książkę “Chemia. Matura 2021/2022. Zbiór zadań maturalnych” Barbary Pec. Pozycja została podzielona na 8 działów, które kończą się zestawami pytań. Matura z chemii i przygotowania do niej nie powinny się obyć bez “Chemia. Matura 2002-2022. Zbiór zadań wraz z odpowiedziami.” Dariusza Witowskiego. Mamy tutaj do czynienia ze wszystkim zadaniami Centralnej Komisji Egzaminacyjnej, co pozwala na najlepsze przygotowanie się do tego, co będzie czekać uczniów na maturze w 2022 roku. Książka została przygotowana z myślą o wszystkich, którzy chcą być dogłębnie przygotowani do matury z chemii.